Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj jest: 5 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

slide_7 slide_8 slide_1 slide_3 slide_2 slide_9 slide_10 slide_12

Zamówienia Publiczne

Kontakt E-mail: informatyk@zozbogatynia.pl

eWUŚ informacje

E-usługi

Instrukcje

Pakiet onkologiczny

Obiekt monitorowany

Otwarcie XV edycji Strefy Rodzica w Szpitalu w Bogatyni

Otwarcie  XV edycji  Strefy Rodzica  w Szpitalu w Bogatyni

Bogatynia ma swoją Strefę Rodzica

6 października 2016r. na Oddziale Dziecięcym Szpitala w Bogatyni  odbył się finał XV edycji ogólnopolskiego programu społecznego "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom".

Uroczystego otwarcia dokonali: Andrzej Grzmielewicz – Burmistrz Miasta i Gminy w Bogatyni, Cezary Wyka – Kierownik kontraktu firma Budimex, dr n. med. Mariusz Kaus -  p.o. z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa

W uroczystej inauguracji wzięli udział przedstawiciele władz miasta, jak również zaproszeni goście i przedstawiciele firmy Budimex, oraz pracownicy szpitala.

Ideą programu jest umożliwienie rodzicom czynnego i całodobowego udziału w hospitalizacji dziecka. Stworzenie nowoczesnej , wygodnej przestrzeni dla rodziców i chorych dzieci pozwala zrealizować to zadanie. Wyremontowany pokój socjalny pełniący jednocześnie rolę świetlicy został właśnie przekazany najmłodszym pacjentom szpitala i ich opiekunom do użytku.

Powstał w ten sposób nowoczesny pokój z zapleczem socjalnym dla rodziców umożliwiający odpoczynek oraz przygotowanie szybkiego posiłku. Pomieszczenie wyposażono w wygodne i funkcyjne meble dla opiekunów oraz odpowiednio zaaranżowano dla potrzeb najmłodszych.

Obecność Rodziców na oddziale zawsze była mile widziana, a teraz będą mogli spędzać czas ze swoimi pociechami w bardziej komfortowych warunkach. Podczas pobytu rodzica na oddziale przez całą dobę, traci on status "odwiedzającego", a staje się członkiem zespołu terapeutycznego. - mówi Barbara Kita Gebauer, pielęgniarka oddziałowa.

Cieszę się, że po raz kolejny udało się stworzyć szpitalną, przyjazną przestrzeń dla chorych dzieci i ich rodziców. Dla całego zespołu Budimexu to wielka  radość , że możemy wspólnie realizować tak ważny projekt, który niesie realną pomoc – komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej Budimexu.

Strefa Rodzica została stworzona według indywidualnego projektu tak, by w jak  największym stopniu dopasować istniejące warunki do potrzeb dzieci  i ich rodziców.
Program  jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.
Koordynator projektu  - Katarzyna Łukowska  firma Task Force Consulting SP. z o.o.
Ekspert ds. Komunikacji Biuro Komunikacji Kontrola Budimex- Katarzyna Wójcik
Architekt – Joanna Brewka
Honorową ambasadorką programu "Strefy Rodzica. Budimex dzieciom" jest aktorka Agnieszka Grochowska

Oficjalne otwarcie "Strefy Rodzica to moment, w którym profesjonalną ekipę budowlaną zastępują pracownicy Budimexu. W ramach wolontariatu montują i ustawiają meble oraz pomagają w pracach wykończeniowych.

Program "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" został zapoczątkowany w 2012 roku. Od tego czasu na mapie Polski pojawiło się już czternaście "Stref Rodzica": w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Sanoku, Wrocławiu, Bydgoszczy, Olsztynie, Toruniu, Jędrzejowie. Bogatynia jest piętnastą stacją programu.